A A A

Święto Parku Mużakowskiego - 31 maja 2014 dodano: 2014-05-15

Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łęknica, Fundacja "Park Księcia Pücklera" Bad Muskau oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łęknicy zapraszają serdecznie na Święto  Parku Mużakowskiego / Muskauer Park w Łęknicy i Bad Muskau. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00, 31 maja 2014.


Święto Parku to doroczna impreza promocyjna odbywająca się w Parku Mużakowskim od 1994 roku integrującą społeczności po obu stronach granicy. Podczas tegorocznej imprezy na małej scenie będzie można usłyszeć znany zespół folkowy Chudoba oraz amerykańskie zespoły koncertujące w ramach projektu "von Promnitz Tour". Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi: warsztaty taneczne, ceramiczne, plastyczne i fotograficzne, zabawy, zawody i animacje dla dzieci, Festiwal Baniek Mydlanych, konkursy. Chętni będą mogli skorzystać z przejażdżki bryczką. Na stoiskach na łące, po polskiej stronie parku zaprezentują się regionalni twórcy z unikatowym rękodziełem, sztuką artystów ludowych oraz produktami regionalnymi.

Jak co roku największą częścią imprezy jest wieczorny koncert galowy, który w tym roku podzielony będzie na dwie części. W jego pierwszej części usłyszymy amerykański chór żeński Bel Canto Women's Choir of Azusa Pacific University prezentujący utwory z filmów Walta Disneya. Podczas drugiej część koncertu usłyszymy znanych solistów Katarzynę Trylnik oraz Arnolda Rutkowskiego przy akompaniamencie Orkiestry Filharmoników Dolnośląskich pod batutą Janusza Powolnego prezentujących sławne arie operowe i operetkowe.

Więcej informacji znajdą Państwo na plakatach dostępnych w zakładce Pliki do pobrania.

Zapraszamy.