A A A

Kiermasz roślin i owoców „Jabłoniowy zawrót głowy” dodano: 2017-10-05

Kiermasz roślin i owoców „Jabłoniowy zawrót głowy” zorganizowany w historycznej szkółce w Parku Mużakowskim w Łęknicy 30 września już po raz czwarty, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Imprezę licznie odwiedzili zarówno goście z regionu po polskiej, jak i niemieckiej stronie granicy, zainteresowani ogrodniczymi tradycjami miejsca, turyści, którzy korzystając z pięknej pogody spędzali weeckend w parku i mieszkańcy przygranicznych miasteczek. Niektórzy wybrali się na spacer całymi rodzinami, ponieważ w programie imprezy znalazły się atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Program imprezy tym razem został wzbogacony o akcenty wynikające z realizacji projektu pn. Park Mużakowski – ochrona, rozwój i promocja europejskiego dziedzictwa kultury” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, realizowanego wspólnie z zarządcą niemieckiej części parku, Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau”. Dlatego w czasie jej trwania zaproponowano tematyczne spotkania służące prezentacji celu i wyników badań archeologicznych realizowanych w ramach projektu w szkółce oraz przedstawienie historii i planów konserwatorskich związanych z pobliskim Wiaduktem, którego remont objęty jest również dofinansowaniem.
Zapowiedzią realizacji tych planów była zabawa z klockami w budowanie mini-Wiaduktu, która zajęła przez dłuższy czas dużą grupę maluchów.
Zainteresowani ofertą ogrodniczą mogli nabyć rośliny do przydomowych ogrodów, w tym stare odmiany drzew owocowych, oraz skorzystać z porad ogrodnika. Przygotowano również bogatą ofertę sprzedaży produktów roślinnych, domowych przetworów, miodów, a także wyrobów rękodzieła.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć